دلایل استفاده از کابینت روشویی

امروزه روشویی های کابینت دار یکی از اعضای مهم و کاملاً کاربردی در خانه ما هستند.  انواع روشویی کابینتی پارس آوا با ویژگی ‌های منحصر به‌ فردی مانند فضای خالی برای قرار دادن انواع مختلف لوازم و وسایل و همچنین قایم کردن شیرهای آب سرد و آبگرم می توانند برای ما بسیار کمک کننده باشند.

انواع کابینت روشویی

یکی از تجهیزات و وسایل بسیار مهم و حیاتی در هر سرویس بهداشتی و دست ‌شویی، کابین روشویی، ممکن است شما نیز یادتان باشد که در خانه ‌های مادربزرگ‌ ها و پدربزرگ ‌های ما در زمان ‌های قدیم این روشویی ها دارای یک سینک و یک پایه بودند.

پس از گذشت زمان و افزایش آپارتمان ‌نشینی و کوچک شدن فضای خانه ‌ها و همچنین دست‌شویی‌‌ ها و نیاز به فضای بیشتر برای قرار دادن وسایل، امروز روشویی های کابینتی تولید می‌شوند که بسیار مناسب برای فضا های کوچک مانند آپارتمان‌ ها هستند. امروزه انواع مختلف این روشویی‌ ها مانند مدل های فول ست کابینت روشویی سنگی یا روکش دار در ابعاد و اندازه ‌ها، مدل‌ های متنوع، و قیمت ‌کابینت روشویی های مختلف در بازار موجود هستند که شما می‌توانید آن‌ ها را تهیه نمایید و از استفاده از آن‌ ها لذت ببرید.

جالب است بدانید که در ابتدا از روشویی های کابینتی تنها در بیمارستان ‌ها و همچنین هتل‌ ها استفاده می‌شد اما پس از گذشت زمان، و همان‌طور که گفتیم کوچک تر شدن فضا،کابین روشویی جای پای خود را در خانه‌‌ ها و آپارتمان ‌ها نیز محکم کردند و امروز حدود نود درصد خانه ‌ها دارای روشویی ‌های کابینتی هستند.

 

لزوم استفاده از روشویی کابینتی

معمولاً همه ما ها که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنیم و سرویس‌ های بهداشتی کوچکی داریم، دوست داریم بتوانیم اقلام بهداشتی خود مانند مسواک ها، حوله ها و انواع مختلف شوینده‌ها را در مکانی دور از دید و البته در دسترس قرار دهیم. همچنین ممکن است علاقمند باشیم تا شیر آب سرد و گرم پشت روشویی را پنهان نماییم.

خرید روشویی کابینتی یکی از راه‌حل ‌هایی است که شما می‌توانید از آن استفاده نمایید تا به همه نیاز های خود به نحو احسن رسیدگی نمایید. همه شما ممکن است بدانید که دستشویی‌ ها محیطی هستند، پر از انواع مختلف باکتری‌ ها و میکروب ‌ها که ممکن است باعث بیماری شوند. به دلیل این‌ که در دستشویی همیشه بسته است این میکروب‌ ها و باکتری‌ ها در فضای در بسته و مرطوب قابلیت رشد چند برابری را دارند و ممکن است باعث کثیف شدن لوازم بهداشتی مانند حوله‌ ها و مسواک های بشوند.

اما شما می‌توانید با استفاده از روشویی های کابینتی ابزار بهداشتی خود را در این کابینت ‌ها نگه دارید تا از آلوده شدن آن‌ ها جلوگیری نمایید. امروزه با توجه به نیاز روزافزون به این وسیله و همچنین پیشرفت ‌های بسیار زیاد در زمینه دکوراسیون و تولید انواع مختلف مواد اولیه بسیار زیبا، تنوع در زمینه تولید روشویی کابینتی بسیار بالا رفته است، و شما می‌توانید به‌ راحتی یکی از مدل‌ های بسیار زیبایی که در این زمینه تولید شده‌اند را انتخاب نمایید و با توجه به سلیقه و دکوراسیون خود آن را نصب نمایید و از داشتن یک چنین محصول زیبایی لذت ببرید و همچنین از کثیف شدن لوازم خود جلوگیری نمایید.

 

ابعاد روشویی کابینتی مناسب

در بعضی موارد به دلیل این‌ که فضای شما بسیار کوچک است، قبل از انتخاب مدل، رنگ و ابعاد روشویی کابینتی مورد توجه شما قرار می‌گیرد و پس از این‌ که سایز مورد نظر خود را پیدا نمودید متناسب با آن  مدل روشویی کابینتی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر شما علاقه‌ مندید که روشویی کابینتی دیواری را انتخاب نمایید محدودیت آن‌ چنانی برای انتخاب شما وجود ندارد و شما می توانید هر نوع روشویی ای که می‌خواهید را به ‌راحتی پیدا نمایید، اما اگر مدل پاپه دار مدنظر شما است باید حتماً دقت نمایید که ارتفاع مناسبی را برای آن انتخاب نمایید تا در هنگام مواجهه ارتفاع شیر با سطح روشویی، مشکلی برای شما پیش نیاید.

همچنین در مواردی که شیر دست‌ شویی شما تو کار است و از دیوار خارج می‌شود و فاصله شیر تا سینک روشویی نباید زیاد باشد و از سینک و روشویی فاصله استاندارد از هم داشته باشند تا در هنگام استفاده از آن ها مشکلی برای شما پیش نیاید.

هنگامی که می‌خواهید عرض دست ‌شویی خود را اندازه بگیرید باید به دو نکته مهم توجه نمایید، نکته اول شما باید فضایی که می‌خواهید روبروی روشویی بایستید را در نظر بگیرید، و نکته دوم روشویی باید عرض مناسبی داشته باشد تا هنگام باز شدن در این ‌دو وسیله با هم برخورد نکنند.

همچنین طول روشویی نیز باید به گونه‌ای باشد که لوله‌ های سرد و گرم آب را به ‌خوبی در خود جای دهد و مانع از دیده شدن آن‌ ها شود. ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید معمولاً روشویی های استاندارد ارتفاعی حدود هشتاد سانتی‌متر دارند و عرض آن‌ ها از بین چهل تا پنجاه و پنج سانتی متر متغیر است. همچنین طول آن‌ ها نیز می‌تواند میان چهل تا شصت سانتی‌ متر متغیر باشد.

 

قیمت انواع مختلف روشویی کابینتی

پس از این‌که تصمیم گرفتید روشویی کابینت دار را تهیه نمایید نکته مهم بعدی که توجه شما به آن بسیار مهم است‌، فهمیدن محدوده قیمت کابین روشویی است. شما باید توجه نمایید که این قیمت با توجه به جنس مورد نظر، مواد اولیه، مدل موردنظر شما، و همچنین کیفیت و ویژگی ‌های آن می‌تواند بسیار متغیر باشد. همچنین ابعاد روشویی مورد نظر نیز در قیمت آن بسیار موثر است.

به‌طور کلی اگر بخواهیم یک قیمت حدودی برای روشویی های کابینتی در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم که روشویی های کابینتی معمولی و ساده قیمتی حدود هشتصد هزار تومان دارند و با توجه به کیفیت و ویژگی ‌های مختلف این روشویی ها قیمت آن‌ ها بالاتر می رود.

حتی گاهی روشویی کابینتی های سلطنتی و لوکسی که تولید می شوند قیمتی نزدیک به سی میلیون تومان دارند که برای خانه‌ های بسیار لوکس و لاکچری محصولی بسیار مناسب هستند. همچنین جالب است بدانید که تولیدکنندگان داخلی در این زمینه پیشرفت‌ های چشمگیری داشته‌اند و از لحاظ کیفیت روشویی های کابینتی داخلی همپای روشویی های کابینتی خارجی هستند و حتی در مواردی پارا فراتر از ویژگی ‌ها و کیفیت روشویی های خارجی می‌گذارند.

همچنین کابین روشویی دارهای داخلی قیمتی بسیار منصفانه تر و عادلانه تری نسبت به روشویی های خارجی دارد پس شما می‌توانید با استفاده از انواع مختلف روش های داخلی به تولید کنندگان این زمینه کمک نمایید و همچنین در هزینه‌ های خود نیز صرفه جویی نمایید و به پیشرفت صنعت و اقتصاد جامعه خود نیز کمک کنید.

Leave a Comment

Elegantecabino Elegantecabino ۰۹۱۲۰۵۱۵۳۵۱