مزایا و نحوه نصب کابینت روشویی پایه دار و دیواری

با وجود تحولاتی که در شیوه طراحی دکوراسیون قسمت های مختلف ساختمان ها از جمله سرویس بهداشتی و حمام رخ داده است، انواع روشویی های کابینتی جایگزین روشویی های پایه دار قدیمی شده اند. استفاده و نصب این کابینت ها در محیط سرویس بهداشتی و حتی قسمت های دیگر همچون اتاق خواب ها، تالارها و… مورد پسند و استقبال بی نظیر مشتریان قرار گرفت. به طور کلی اگر بخواهیم انواع کابینت روشویی را از نظر قرار گرفتن و نصب آنها در سرویس بهداشتی دسته بندی کنیم به دو دسته کلی کابینت روشویی پایه دار و کابینت روشویی دیواری تقسیم می شوند.

امروزه کابینت روشویی در طرح و رنگ و اندازه و حتی سبک های گوناگون تولید و وارد بازار می شود. این محصول را می توان بر اساس ویژگی های مختلف آن دسته بندی کرد.

کابینت روشویی پایه دار
کابینت روشویی پایه دار

کابینت روشویی پایه دار همانطور که از نامش پیداست، به آن دسته از کابینت روشویی هایی گفته می شود که دارای پایه بوده و بر روی زمین قرار می گیرند. در حالی که کابینت روشویی دیواری فاصله مشخصی از زمین دارد و به دیوار متصل می شود. این دو نوع کابینت روشویی تفاوت هایی با همدیگر دارند.

شرایط، دکوراسیون و ابعاد محیط سرویس بهداشتی تأثیر زیادی در انتخاب مدل کابینت پایه‌دار یا دیواری دارد. همچنین آشنایی با ویژگی های انواع مختلف کابینت روشویی به شما در تصمیم گیری صحیح و انتخاب بهترین کابینت کمک می کند.

کابینت روشویی پایه دار چه مزایایی دارد؟

استفاده از کابینت روشویی هایی که پایه دارند دارای مزیت های فراوانی است که برخی از آنها به شرح زیر می باشند.

 • یک کابینت روشویی دارای پایه، هم پیشخوانی برای قرار دادن لوازم بهداشتی محسوب می شود و هم دارای کشو ها و قسمت های مختلف برای نظم دادن به وسایل موجود در سرویس بهداشتی می باشد.
 • اگر کابینت روشویی پایه دار در طرح و اندازه ای متناسب با محیط سرویس بهداشتی انتخاب شود آراستگی و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. در واقع می توان گفت یکی از کاربردهای کابینت روشویی، جنبه زیبایی آن می باشد.
 • این کابینت ها معمولا بزرگتر و جادار تر از کابینت های روشویی دیواری است.
 • از آنجا که این کابینت ها بر روی زمین قرار می گیرد قابلیت تحمل وزن بیشتری را دارد. بنابراین می توانید از هر نوع سنگ روشویی بر روی آن استفاده کنید. و در ضمن با خیال راحت، وسایل بیشتری را درون آن جای دهید.
 • هیچ گونه محدودیتی از لحاظ طرح و رنگ و جنس ندارند. قابلیت اجرا در سبک های مدرن، کلاسیک، لاکچری و…. را دارند.
 • پوشاندن لوله های مربوط به آب و فاضلاب از دیگر مزایای وجود این نوع از کابینت های روشویی در سرویس بهداشتی است.
  مزایا کابینت روشویی
  کابینت روشویی پایه دار معمولا بزرگتر و جادار تر از کابینت های روشویی دیواری است.

  قیمت کابینت روشویی پایه دار

  قیمت کابینت روشویی پایه دار به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهمترین آنها، جنس مواد اولیه به کار رفته در تولید کابینت می باشد. کابینت روشویی را با استفاده از مواد اولیه مختلف مانند سنگ طبیعی و مصنوعی، انواع چوب، فلز، ام دی اف، پی وی سی و… می سازند.

  طبیعتا هر کدام از مواد نام برده دارای انواع مختلف با کیفیت های خاص هستند. از این رو قیمت کابینت روشویی به شدت وابسته به قیمت مواد به کار رفته در آن است. از دیگر عوامل مؤثر در تعیین قیمت، شکل ظاهری است. همانطور که می دانید این نوع کابینت در سبک های مختلف مانند کلاسیک، مدرن، معمولی، لاکچری و.. تولید می شود.

کابینت روشویی
کابینت روشویی

برخی از این طرح ها بسیار پرکار و پر هزینه هستند و برخی دیگر ساده و کم هزینه. پس کاملا طبیعی است که هر کدام از این کابینت ها دارای قیمتی متفاوت باشد.

از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت کابینت روشویی های پایه دار اندازه و ابعاد آن است. همچنین نام برند شرکت سازنده نیز می تواند بر قیمت های انواع کابینت روشویی تأثیر بگذارد. معمولا میزان کیفیت محصولات تولیدی برندهای مختلف کاملا شناخته شده هستند.

نحوه نصب کابینت روشویی پایه دار

پس از خرید یک کابینت روشویی، اولین کاری که باید انجام دهید، استقرار و نصب کردن آن در محل مناسب است. این کار باید با دقت تمام و کاملا اصولی انجام شود. تا از بروز مشکلات احتمالی از جمله نشت آب، آسیب رسیدن به شکل ظاهری کابینت و… جلوگیری شود. کابینت روشویی پایه دار نیز با اینکه دارای پایه است و بر روی زمین قرار می گیرد نیاز به نصب دارد.

نحوه نصب این نوع کابینت روشویی با کابینت روشویی دیواری متفاوت است. جهت نصب روشویی کابینتی که بر روی کابینت پایه دار قرار می گیرد باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا یک بار کابینت روشویی را در محل نصب قرار دهید، جای لوله های آب و خروجی فاضلاب را مشخص کنید. این محل ها را با استفاده از گردبر سوراخ کنید.
  • سنگ روشویی را بر روی کابینت قرار دهید و از تراز بودن سنگ و کابینت روشویی کاملا مطمئن شوید. حال محل پیچ ها را مشخص کنید.
  • کابینت روشویی را کنار گذاشته و محل پیچ ها را با استفاده از مته مناسب سوراخ کنید.
  • حال کابینت روشویی پایه دار را در جای خود قرار داده و آن را با پیچ به دیوار متصل کنید.
  • روشویی را بر روی کابینت روشویی قرار دهید. در صورتی که سنگ روشویی نیز پیچ هایی جهت نصب به دیوار داشته باشد، آنها را نصب کنید.
  • اطراف سنگ روشویی را آب بندی کنید. برای این کار می توانید از چسب سیلیکونی استفاده کنید.
  • فاصله بین دیوار و کابینت روشویی را نیز با استفاده از چسب سیلیکونی آب بندی کنید. توجه کنید که بعد از چسب کاری حتما چسب های اضافی را پاکسازی نمایید.
  • لوله های ورودی آب و خروجی فاضلاب را نصب کنید.
   نصب کابینت روشویی
   پس از خرید یک کابینت روشویی، اولین کاری که باید انجام دهید، استقرار و نصب کردن آن در محل مناسب است.

   کابینت روشویی دیواری

   زمان زیادی از ورود انواع کابینت روشویی به بازار نگذشته است. با این حال، خرید کابینت روشوی دیواری به عنوان یک وسیله زیبا و کاربردی در طی این چند سال توانسته است توجه مشتریان زیادی را به خود جلب کند و جایگاه ویژه ای در سرویس بهداشتی و حمام به خود اختصاص دهد. به طوری که امروزه کابینت روشویی به یکی از عناصر ضروری  موجود در دستشویی تبدیل شده است.

    کابینت روشویی علاوه بر اینکه یک وسیله کاربردی محسوب ‌می‌شود، ‌می‌تواند به زیبایی محیط و نظم بخشیدن به آن نیز کمک کند. از این رو مورد توجه طراحان داخلی ساختمان‌ها نیز قرار گرفت. به همین دلیل، شرکت‌های سازنده انواع کابینت روشویی به فکر تولید انبوه این وسیله در طرح و رنگ و سبک‌های مختلف افتادند تا هم پاسخگوی تنوع سلیقه مشتریان باشند و هم بتوان از این وسیله در طراحی انواع مختلف دکوراسیون استفاده کرد.

کابینت روشویی دیواری

انواع کابینت روشویی دیواری

کابینت‌های روشویی به دو صورت نصب ‌می‌شوند. برخی از آنها دارای پایه هستند و بر روی زمین قرار ‌می‌گیرند، به این دسته، کابینت‌های پایه دار گفته ‌می‌شود. برخی دیگر بدون پایه بوده و با فاصله مشخصی از زمین مستقیما بر روی دیوار نصب ‌می‌شوند. این دسته از کابینت‌ها را کابینت روشویی دیواری ‌می‌نامند. کابینت روشویی دیواری با استفاده از مواد اولیه مختلف و در طرح و رنگ‌های متنوع ساخته ‌می‌شود.

استفاده از کابینت روشویی در سرویس بهداشتی‌های کوچک

برخی از افراد فکر ‌می‌کنند کابینت روشویی فقط برای سرویس‌های بهداشتی با فضای بزرگ مناسب هستند. اما چنین تصوری کاملا نادرست است. چرا که این وسیله در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید و به بازار عرضه ‌می‌شود. اگر سرویس بهداشتی ساختمان شما کوچک است به شما توصیه میکنیم یک کابینت روشویی دیواری کوچک خریداری نمایید.

این نوع کابینت روشویی معمولا اندازه ای کوچکتر دارند و حجم کمتری از محیط را اشغال ‌می‌کنند. به اصطلاح جمع و جورتر هستند. به همین دلیل بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی‌های دارای محیط کوچکتر محسوب ‌می‌شوند. علاوه بر این، کابینت روشویی دیواری دارای مزایای دیگری هم هست که از جمله آنها ‌می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

نصب کابینت روشویی دیواری

برای نصب روشویی کابینت دار دیواری اول باید شیر کنترل را نصب کنید. برای این کار ابتدا شیر فلکه را ببندید. شیر اهر‌می‌را از بسته بندی آن خود خارج کنید. لوله‌های شیر اب را از سوراخ‌های موجود در روشویی رد کنید. سپس پیچ و مهره‌ها را در سر جای خود محکم کنید. با چسب سیلیکونی سینک را به دیوار متصل کنید. البته بهترین کار این است که این کار را به یک متخصص بسپارید.

نصب کابینت روشویی دیواری

مزایا روشویی کابینتی دیواری

روشويي ديواري بر روی زمین قرار ن‌می‌گیرد به همین دلیل دیگر نگران تجمع آلودگی یا به اصطلاح جرم گرفتن کاشی یا سرامیک کف سرویس بهداشتی نخواهید بود. در ضمن به راحتی ‌می‌توانید کف زمین را شستشو دهید بدون آنکه ذره ای آب به داخل کابینت نفوذ کند. همانطور که گفتیم کابینت روشویی یکی از المان‌های زیبایی سرویس بهداشتی محسوب ‌می‌شود. خوشبختانه کابینت روشویی دیواری در سبک‌های مختلف تولید ‌می‌شود. شما ‌می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیتی، با توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام خود بهترین کابینت روشویی را انتخاب کنید.

استفاده از مواد اولیه با کیفیت و ضد آب از دیگر مزایای کابینت روشویی دیواری ‌می‌باشد. با وجود کابینت روشویی دیواری، دیگر خبری از به هم ریختگی لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده‌ها نخواهد بود. کابین و کشوهای این کابینت، نظم و آراستگی را برای محیط سرویس بهداشتی شما به ارمغان ‌می‌آورند. با قرار دادن لوازم خود در داخل کابینت روشویی دیواری از آلوده شدن آنها جلوگیری خواهید کرد.

نکات مهم در انتخاب کابینت روشویی دیواری

اگر ‌می‌خواهید یک کابینت روشویی دیواری خریداری نمایید باید به چند نکته مهم توجه کنید. نکته اول اندازه کابینت روشویی است که باید کاملا متناسب با اندازه سرویس بهداشتی و حمام انتخاب شود. قرار دادن یک کابینت روشویی خیلی کوچک در سرویس بهداشتی خیلی بزرگ کار معقولی به نظر ن‌می‌رسد. نکته دوم، انتخاب طرح و سبک مناسب است. اگر سرویس بهداشتی شما دارای دکوراسیون مدرن است نیاز به تهیه یک کابینت روشویی مدرن دارید. در ضمن تناسب رنگ کابینت روشویی با رنگ‌های استفاده شده در فضا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نکته دیگر و شاید مهمترین نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید، جنس کابینت روشویی است.

نکات مهم در انتخاب کابینت روشویی دیواری

روشویی کابینتی پی وی سی  چوب‌های طبیعی و مصنوعی، سنگ، فلز، و… از جمله مواد اولیه ای هستند که جهت ساخت کابینت روشویی دیواری مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. مطمئنا برای تهیه یک کابینت روشویی هزینه نسبتا زیادی صرف ‌می‌کنید. همچنین کابینت روشویی وسیله ای نیست که بخواهید هر سال آن را تعویض کنید. بنابراین بهتر است کابینتی را تهیه کنید که از بهترین مواد اولیه در ساخت آن استفاده شده است. با توجه به اینکه کابینت روشویی دیواری قرار است در محیط سرویس بهداشتی قرار گیرد باید در برابر حرارت و رطوبت مقاوم باشد. همچنین با تماس مواد اسیدی مانند انواع مواد شوینده تخریب نشود.

قیمت روشویی کابینتی دیواری

امروزه اکثر کابینت‌های روشویی با استفاده از ورق‌های پی وی سی ساخته ‌می‌شوند. این ورق‌ها علاوه بر اینکه از مقاومت بالایی برخوردارند، انعطاف پذیری خوبی داشته و قابلیت اجرای انواع طرح‌ها را نیز فراهم ‌می‌کنند و قیمت کابینت روشویی دیواری پی وی سی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

فروشگاه الگانته کابین ارائه دهنده انواع کابینت روشویی دیواری با کیفیت بالا و قیمت مناسب ‌می‌باشد. برای سفارش محصول و یا دریافت مشاوره در زمینه خرید ‌می‌توانید با شماره‌های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

Leave a Comment

© 1398 کلیه حقوق این وب سایت متعلق به الگانته کابین می باشد

Elegantecabino Elegantecabino ۰۹۱۲۰۵۱۵۳۵۱