برق انداختن شیرآلات

روش سریع برای برق انداختن شیرآلات
4.7/5 - (3 امتیاز)
کابینت روشویی
کابینت روشویی

شیرآلات آشپزخانه و سرویس بهداشتی یکی از اجزای مهم خانه و همچنین روشویی کابینتی است. پاکیزگی و نظافت این اجزا از اهمیت بالایی برخوردار است. با ساده‌ترین روش‌های خانگی و بدون نیاز به صرف هزینه بالا ‌می‌توانید این لوازم را پاکیزه و درخشان کنید. البته تمیز کردن این وسایل با استفاده از شوینده‌ها و سفیدکننده‌های شیمیایی نیز امکان پذیر است. اما باعث کاهش عمر این لوازم شده و ممکن است باعث تغییر رنگ آن‌ها شود. با ما همراه باشید تا با چند روش برای برق انداختن شیرآلات استیل آشنا شوید بدون اینکه آسیبی به آن‌ها وارد شود.

تميز كردن شيرآلات با سركه

سرکه یکی از مواد طبیعی است که مصارف بسیار زیادی دارد. برای پاک کردن شیرآلات با سرکه از جرم و آلودگی ابتدا سطح مورد نظر را از گرد و غبار پاک کنید. مقدار مساوی آب و سرکه را در یک ظرف مخلوط کنید. از یک پارچه تمیز استفاده کنید و پارچه آغشته به محلول آب و سرکه را بر روی سطح بکشید و یک ساعت صبر کنید. پس از گذشت این زمان، با استفاده از یک اسفنج نرم سطح را تمیز کنید و در نهایت شیرآلات را با یک پارچه نرم خشک کنید. در صورتی که با یک بار امتحان تمیز نشد ‌می‌توانید این کار را دو تا سه بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

تمیزکردن شیرالات

برای از بین بردن جرم داخل شیرآلات ‌می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. ابتدا با استفاده از پیچ گوشتی و آچار سر شیر را باز کنید و سپس قطعات شیر را داخل سرکه سفید قرار دهید تا جرم آن‌ها از بین برود. تميز كردن شيرآلات با سركه یکی از بهترین راه های پاک کردن شیرالات از جرم و الودگی ها می باشد.

برق انداختن شیرآلات

مواد شیمیایی بسیاری برای برق انداختن شیرآلات زنگ زده در بازار موجودند. اما عیب این مواد این است که باعث ‌می‌شوند این لوازم خیلی زود دچار خوردگی شوند و رنگ و جلای خود را از دست بدهند. سه روش وجود دارد که با استفاده از آن‌ها ‌می‌توانید شیرآلات را درخشنده و براق کنید. استفاده از آب و سرکه که در قسمت‌های قبل توضیح داده شد. استفاده از مایع ظرفشویی: با استفاده از مسواک ترکیب مایع ظرفشویی و آب را روی سطح مالیده و بکشید و پس از چند دقیقه آبکشی نمایید. استفاده از لیمو ترش: لیمو را دو نیم کرده و بر روی شیرآلات بکشید تا هر جر‌می‌که دارد از بین برود. همچنین برای خرید روشویی کابینت دار در طرح‌ها و مدل‌های مختلف نیز ‌می‌توانید وارد سایت فروشگاه الگانته کابین شده و تما‌می‌ محصولات را در طرح‌ها و مدل‌های مختلف مشاهده نمایید. برای اطلاع از قیمت‌ها، دریافت مشاوره برای خرید محصول و ثبت سفارش نیز ‌می‌توانید با شماره‌های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

برق انداختن شیرآلات

براق کردن شیرآلات با آب و صابون

برای تمیز کردن شیرآلات با صابون ابتدا صابون را رنده کنید تا اثربخشی بیشتری داشته باشد. سپس آن را با آب مخلوط کرده و با استفاده از یک پارچه نرم و یا اسفنج روی سطح مورد نظر بکشید. در نهایت شیرآلات را با استفاده از آب سرد آبکشی نمایید. برای تمیز کردن شیرآلات سفید ‌نیز می‌توانید از مخلوط آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید تا برق و جلای سابق را به آن باز گردانید.

برق انداختن شیرآلات

روش تميز كردن شيرآلات استیل

برای از بین بردن جرم شیرآلات استیل ‌می‌توانید از لیمو ترش استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان آبلیمو را جایگزین لیموترش نکنید. مگر اینکه آن را خودتان در منزل تهیه کرده باشید. برای تمیز کردن شیرآلات استیل لیمو ترش را دو نیم کرده و بر روی سطح مورد نظر بکشید تا جرم‌ها از بین برود. بیست دقیقه صبر کنید و سپس با استفاده از یک دستمال مناسب آن را خشک کنید.

تميز كردن شيرآلات با جوش شیرین

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پاکسازی بیشتر لوازم خانه و به خصوص شیرآلات استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین جرم‌ها را به خوبی از بین ‌می‌برد و باعث درخشندگی وسایل ‌می‌شود و بهترین ماده برای رسوب زدایی شیرآلات محسوب ‌می‌شود. برای تمیز کردن روشویی، ظرفشویی، شیرآلات و بسیاری از لوازم آشپزخانه فقط کافیست مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. سپس آن را با استفاده از فرچه نرم و یا مسواک بر روی سطوح مورد نظر بکشید تا جرم‌ها کامل از بین برود. در نهایت سطح را آبکشی نمایید.

تمیز کردن شیرآلات برنجی

برای پاکسازی شرآلات برنجی مقدار کمی ‌آب، سرکه، نمک و جوش شیرین را به مقدار مساوی با هم مخلوط کرده و آن را با استفاده از یک اسفنج نرم بر روی سطح مورد نظر بکشید. چند دقیقه صبر کنید و در نهایت سطح را با استفاده از یک پارچه تمیز خشک کنید.

تمیز کردن شیرآلات برنجی

برق انداختن شیرآلات قدیمی

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی قدی‌می‌باید ک‌می‌صبر و حوصله به خرج دهید. تمام موارد ذکر شده در بالا به شما کمک خواهد کرد تا جرم روی شیرآلات را از بین ببرید. فقط باید کمی تحمل داشته باشید و در صورتی که با یک بار امتحان جواب نگرفتید مراحل پاکسازی را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

پاک کردن رسوب آب از روی شیرآلات

در صورتی که در منطقه‌ای زندگی ‌می‌کنید که  آب زلال نیست و سختی آب بالاست صد در صد با گذشت زمان، رسوب آب زیادی بر روی شیرآلات مشاهده خواهید کرد. بهترین موادی که ‌می‌توانید برای از بین بردن رسوب آب از روی شیرآلات استفاده کنید استفاده از جوش شیرین، سرکه سفید و مایع ظرفشویی است. توجه داشته باشید که برای پاک کردن سطح هرگز از فرچه‌های زبر و یا اسکاچ استفاده نکنید.

پاک کردن رسوب آب از روی شیرآلات

تمیز کردن شیرآلات طلایی

برای تمیز کردن شیرآلات طلایی به مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک اسفنج نرم مخلوط را بر روی سطح کشیده و بیست دقیقه صبر کنید. سپس با یک دستمال مرطوب آن را پاکسازی کرده و در نهایت با یک پارچه نرم خشک کنید.

نکات نگهداری و پاک کردن شیرآلات

 • به دلیل اینکه ممکن است به هنگام استفاده از موادی همچون نمک و سرکه دچار حساسیت پوستی شوید حتما از دستکش استفاده کنید.
 • استفاده از روشویی PVC: یکی از مزایای کابینت روشویی پی وی سی این است که جرم و رسوب به خود نمی‌گیرد و به راحتی تمیز ‌می‌شود.
 • شیرآلات را هر دو هفته یک بار نظافت کنید تا دچار جرم و رسوب نشوند.
 • از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن شکاف بین شیرآلات از نخ دندان و مسواک استفاده کنید.
 • برای پاک کردن رسوب آب از مواد اسیدی مانند لیموترش و یا سرکه سفید استفاده کنید.

نکات نگهداری و پاک کردن شیرآلات

کلام پایانی

در این مطلب به معرفی ۸ روش برای نظافت و برق انداختن شیرآلات پرداخته شد. استفاده از کابینت روشویی ‌می‌تواند کار نظافت و تمیزکاری سرویس بهداشتی را برایتان ساده‌‌تر کند. فروشگاه الگانته کابین ارائه دهنده انواع کابینت روشویی با قیمت مناسب و کیفیت بالا ‌می‌باشد.

مطالب مرتبط
امروزه نوع دکوراسیون و هماهنگی بین تمامی اجزا و المان‌های قرار گرفته در دکوراسیون داخلی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای یافته است. فردی که تصمیم می‌گیرد دکوراسیون خود را در سبک کلاسیک دیزاین کند حتی خرید روشویی کابینتی خود را با ویژگی‌های دکوراسیون کلاسیک انتخاب و خریداری می‌کند.
دیدگاه‌ها

8 پاسخ

 1. سرکه حلال مشکلاته برای تمیز کردن شیرآلات
  برای تمیر کردن داخل شیرآلات هم میشه از سرکه سفید استفاده کرد تا تمام جرم هاش از بین بره

 2. از لیموترش استفاده کردم برای تمیز کردن شیرآلات استیل خیلی تمیز شد به همه پیشنهاد میکنم

 3. شیرآلات طلایی هر روز جرم میگیره ولی ترکیب آب و سرکه واقعا معجزه میکنه براش

 4. برق انداختن شیرآلات قدیمی واقعا پروسه سختیه.. تک تک این روش هاییکه گفتین روادم باید انجام بده تا شاااااید یه ذره تمیز بشن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب